V drugem delu razstave Zelene trave, nekaj poletij kasneje so razstavljeni kolaži študenta arhitekture Bojana Mihailovića. Avtor je v seriji kolažev upodobil vizije glede domačije zasavskega aktivista Uroša Macerla na hribu nad sežigalnico tovarne cementa Lafarge. Zaprtje sežigalnice je v Urošu vzbudilo upanje, da bo lahko svojo staro kmetijo spremenil v živahen center trajnostnega razvoja, ki bo gostil tako kmečki turizem kot tudi šolo za samoorganizacijo in okoljski aktivizem. Po sitotisku njegove vizije na ovčji koži, ki je trenutno razstavljena v Muzeju za arhitekturo in oblikovanje, si sedaj lahko ogledate še slikovit prikaz aktivnosti, ki bodo na zasavski planoti začele vznikati že v bližnji prihodnosti.
Uroš Macerl je kot predstavnik okoljskega združenja Eko krog pripomogel k zmagi v prvem sodnem postopku na področju okoljevarstva v Sloveniji. Z zmago je združenje doseglo prenehanje sežiganja strupenega petrolkoksa v Zasavju, zaradi česar je zdaj presežna vrednost prašnih delcev štirikrat manjša kot pred desetletjem.
Razstava v Trboveljskem paviljonu je nastala kot sodelovanje med Urošem Macerlom, oblikovalko in članico skupine After Utopia Gajo Mežnarić Osole ter študentom arhitekture Bojanom Mihailovićem.